متن خبر

تعداد پذیرندگان آسان خرید به ۴۵۰۰ پذیرنده رسید

زمان درج: ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ [۱۱:۳۵:۳۸] - زمان ويرايش: ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ [۱۲:۱۷:۲۴] - بازديد: ۸۱۴

تعداد پذیرندگان آسان خرید به 4500 پذیرنده رسیده است. 

محسن محتشم مدیر بازاریابی و توسعه خدمات PSP  ایران کیش ضمن بیان این خبر در خصوص توزیع 4500 پذیرنده در کشور گفت: «در کلیه مراکز استان‌ها امکان استفاده از پایانه‌های فروش یا دستگاه‌های POS آسان خرید وجود دارد و به طور میانگین می‌توانیم بگوییم تقریباً در تمامی مراکز استان‌ها حداقل ۸۰ پذیرنده فعال در حوزه آسان خرید داریم.»

آسان خرید شبکه‌ای است که خریداران در آن اجازه دارند با اعتباری که در اختیارشان قرار می‌گیرد به صورت اقساطی کالا و خدمات مورد نظرشان را تهیه کنند. این اعتبار معمولاً از سوی سازمان یا بر اساس نوع و میزان وثایق دریافتی تامین می‌شود. هر چند افراد حقیقی نیز می‌توانند با افتتاح حساب در بانک تجارت و دریافت تجارت کارت و عضویت در شبکه آسان خرید کارت آسان خرید معادل ۹۰ درصد میزان سپرده خود تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند. افراد حقیقی برای اینکه بتوانند از این کارت بهره برند باید یکی از وثایق تعیین‌شده از سوی بانک مانند وثیقه ملکی، سهام پذیرفته‌شده در تالار اصلی بورس، اوراق مشارکت و سفته و ضامن را در اختیار بانک بگذارند.

 البته نباید کارت آسان خرید را با کارت‌های اعتباری یکسان دانست؛ در کارت اعتباری وقتی مشتری با کارت خود خرید می‌کند بانک از منابع خود مبالغ خرید را به حساب فروشگاه واریز می‌کند. این در حالی است که در پروژه آسان خرید بانک پرداخت‌های آینده خریداران در این شبکه را تضمین می‌کند، به عبارت دیگر بانک متعهد می‌شود در سررسید مشخص به فروشندگان بدهی خریداران را پرداخت کند. در اصل آسان خرید اعتبار نیست بلکه تعهد است. بانک تعهد می‌کند در موعد مقرر اعتباری را که خریدار بر اساس آن کالا یا خدماتی خریداری کرده در صورت عدم پرداخت تامین کند. خریداران شبکه نیز تعهد می‌کنند در سررسید اقساط قسط خود را به بانک پرداخت کنند و در قبال این تعهد به بانک وثیقه‌ای می‌سپارند. در صورت عدم پرداخت به‌موقع اقساط جریمه‌ای تعیین و به اقساط ماه آتی مشتری افزوده خواهد شد.

در این طرح علاوه بر کارمندان سازمان‌ها، تمامی افراد حقیقی و حقوقی هم می‌توانند مشارکت داشته باشند.

یکی از دلایل توسعه این طرح مشارکت شرکت کارت اعتباری ایران کیش در بازاریابی برای پذیرندگان و همچنان بازاریابی برای کارت بوده است.

محتشم اعلام کرد: «طی یک سال گذشته اقدامات بسیار خوبی از سوی شرکت ایران کیش برای بازاریابی کارت صورت گرفته و تعداد سازمان‌هایی که عضو شبکه آسان خرید شده‌اند افزایش یافته است.»

 در حقیقت کارکنان سازمان‌ها در صورت پذیرش تعهد بازپرداخت اقساط از سوی سازمان متبوعه خود می‌توانند از مزایای شبکه آسان خرید بهره‌مند شوند.

محتشم با اشاره به اینکه هم‌اکنون گستردگی پذیرندگان در بخش‌های مختلف خدماتی و اقتصادی افزایش یافته است اعلام کرد دارندگان این کارت‌های آسان خرید می‌توانند طیف گسترده‌ای از کالاهای خود را خریداری کنند، از لوازم منزل گرفته تا حوزه‌های بیمه‌ای و خودروسازی.

او با اشاره به اینکه تاکنون مشابه این طرح در کشور اجرا نشده است گفت: «نرخ سود وام و تسهیلاتی که از این طریق در اختیار دارنده کارت آسان خرید قرار می‌گیرد بسیار پایین‌تر از نرخ سود و تسهیلات بانکی است و برآوردها و بررسی‌های ما نشان می‌دهد دارندگان کارت‌های آسان خرید از این محصول مشترک بانک تجارت و شرکت کارت اعتباری ایران کیش رضایت دارند.»

مدیر بازاریابی و توسعه خدمات PSP  ایران کیش با اشاره به سقف اعتباری کارت آسان خرید گفت: «اعتبار این کارت‌ها بر اساس اعتبارسنجی‌ای که صورت می‌گیرد و از سویی بر اساس اعتباری که شرکت‌ها و سازمان‌‌ها برای کارمندان خود در نظر می‌گیرند از ۲۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان است. از همین رو ما برآورد کرده بودیم که دارندگان کارت‌های آسان خرید می‌توانند با استفاده از کارت‌های خود به خرید خودرو نیز اقدام کنند.»

محتشم  در پاسخ به این سوال که آیا کارت‌های آسان خرید با کارت‌های معمولی بانک تجارت متفاوت است گفت: «میان این کارت‌ها هیچ تفاوتی وجود ندارد و هر کدام از دارندگان کارت‌های بانک تجارت می‌توانند کارت خود را تبدیل به کارت آسان خرید کنند، چرا که فقط تغییری در سوییچ کارت پدید می‌آید.»

وی ادامه داد: «پایانه‌های فروش نیز با پایانه‌های فروش عادی تفاوتی ندارند فقط یک سوییچ آسان خرید روی آن تعریف می‌شود.خرید نیز با این کارت‌ها هیچ تفاوتی با کارت‌های دیگر بانکی ندارد. زمانی که مشتری خرید خود را انجام داد می‌تواند با فروشنده سر قیمت و تعداد اقساط که از سه ماه تا ۱۲ ماه قسط است به توافق برسد و بر اساس اقساط تعیین‌شده مبلغ هر قسط در زمان سررسید از سوی بانک به حساب فروشگاه واریز می‌شود.»

مدل درآمدی این طرح نیز بر اساس اخذ کارمزد است.

در این روزها که خرید کالا با قیمتی مناسب تقریباً دغدغه بسیاری از افراد شده است و از سویی بسیاری از فروشندگان نیز چندان علاقه‌ای به عرضه کالاها و محصولات خود ندارند طرح آسان خرید می‌تواند کمکی باشد برای مصرف‌کنندگانی که با افزایش هر روزه قیمت‌ها نگران تهیه ملزومات زندگی خود هستند. دارندگان کارت‌های آسان خرید می‌توانند این روزها بدون دغدغه خرید کنند و طی چند ماه با اعتبار و تعهدی که سازمان‌شان به آنها دارد قیمت کالا و خدمات را در روزهای آتی بپردازند.

بانک تجارت در راستای تسهیل خرید قسطی مشتریان کارت آسان خرید را ارائه کرده است تا خریداران بتوانند کالا یا خدمات مورد نیاز خود را خریداری کنند و در اقساط مشخص به بانک بپردازند. این طرح که از ۲۰ اسفند سال ۹۵ از شهر کرج آغاز شد این روزها با توسعه‌ای که یافته قابل خدمات‌دهی در تمامی استان‌های کشور است.رشد تعداد پذیرندگان نشان‌دهنده استقبال مردم از طرح مشترک بانک تجارت و شرکت کارت اعتباری ایران کیش است.آخرین اخبار

{{ item.Title }}

{{ item.Title }}

{{ item.UpdateDateTime.DisplayDateTime }}

بیشتر بخوانید