پیام مدیرعامل

در مجموعه ایران کیش، خدمت رسانی هرچه بیشتر و با کیفیت تر و پاسخگویی به نیازهای مردم خوبمان در صنعت پرداخت را از اولویت های خودمان میدانیم و در کنار این امر همواره تلاش برای بهبود و حرکت در راستای تعالی شرکت را رسالت خویش قلمداد می‌کنیم.

ایجاد تحول و حرکت به سمت توسعه مستمر از جمله نکاتی است که طی سال‌ها خدمت‌رسانی شرکت کارت اعتباری ایران کیش در دستور کار قرار گرفته است و به واسطه همین پرسنل و سرمایه‌های انسانی این شرکت همواره به دنبال راهکارها و راه‌حل‌های جدید و نوین‌تر بوده‌اند. اساسا صنعت پرداخت نیازمند مدل‌های جدید کسب‌وکار است و شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات باید با تکیه بر فناوری‌های جدید، محصولات و خدمات نوآورانه‌ای عرضه کنند تا به ارتقای رضایت مشتریان، ختم شده و در عرصه صنعت پرداخت نیز جایگاه خود را حفظ کنند. ما هم آگاه به این مهم هستیم.

تعامل با مردم و کشف نیازهای شما، همراه با ارائه محصولات فناورانه دراین مجموعه پایان نخواهد یافت و امیدواریم با حمایت مشتریان، سهامداران، شرکا و سرمایه‌های انسانی و شما مردم عزیز از مسیر پیشرفت باز نایستیم.

افزایش بهره‌وری و وفادارسازی مشتریان در کنار توجه به سهم بازار را فراموش نخواهیم کرد.

ما برآنیم تا با ارایه راه‌حل‌های مبتنی بر پرداخت الکترونیک و با اتکای گنجینه ارزشی دانش کارکنان خود، ضمن ارتقا سطح تکنولوژی داخلی، رعایت کامل قوانین و مقررات و بهداشت محیط کار و حفظ مسئولیت‌های اجتماعی در جهت کسب رضایت مشتری، ارایه خدمت نماییم. درجهت رفع نقصان‌ها و ضعف‌های خود بکوشیم و در مسیر توسعه گام برداریم. خدمت رسانی به شما افتخار ماست.

امیدداریم به عنوان شرکتی سرآمد و مقتدر و با جایگاهی ممتاز، با وسیع‌ترین شبکه ابزارهای پرداخت، ارایه بهترین محصولات و سریعترین خدمات با ستادی متخصص و به کارگیری کارکنان بهره‌ور و وفادار در کشور و در کنار شما بدرخشیم.

علیرضا موسوی