تالار افتخارات


سال ۱۴۰۱


ایران کیش واحد برتر در گروه صنایع نرم‌افزار کشور شد


شرکت کارت اعتباری ایران کیش به عنوان شرکت برتر و واحد نمونه صنعت نرم افزار کشور شناخته شد.
در گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن که با حضور رئیس جمهورکشور، معاون علمی فناوری رئیس جمهور، وزرای صمت و اقتصاد و جمعی از مقامات عالی، مدیران ارشد و فعالان اقتصادی بخش صنعت و معدن و تجارت در محل مرکز همایش های بین المللی سالن اجلاس سران برگزار شد، ایران کیش به عنوان یکی از دو شرکت برتر در بخش واحدهای نمونه صنعت نرم افزار کشور معرفی و از پیمان منعم طبری به عنوان مدیر عامل این شرکت قدردانی شد . این شرکت به دلیل طراحی برتر و تولید نرم افزارهای تخصصی پرداخت الکترونیک پایانه های فروشگاهی، سامانه های هوش تجاری، سوئیچ پرداخت بانکی، تعداد محصولات دانش بنیان دارای تاییدیه دانش بنیان، رتبه شرکت درشورایعالی انفورماتیک در زمینه تولید نرم افزار، تعداد گواهینامه های استانداردبین المللی دریافتی در حوزه تولید نرم افزار، کسب ۱۰ رتبه پایه یک از امور نظام فنی واجرائی سازمان برنامه و بودجه، کسب استانداردها و ایزوهای مربوطه و ...حائز این عنوان شد. گفتنی است معرفی واحد های برتر حوزه صنعت نرم افزار در دو بخش واحدهای نمونه صنعتی تولید نرم افزار و پیشکسوت نرم افزارانجام گرفت که ایران کیش یکی از دو شرکت برتر در واحدهای نمونه صنعت نرم افزار کشور شد.

ایران کیش موفق به تمدید گواهینامه 10015:2019 ISO شد


شرکت کارت اعتباری ایران کیش در سال گذشته به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در کشور، اقدام به دریافت گواهینامه 10015:2019 ISO کرده بود که در سال جاری موفق به تمدید آن شد.استاندارد 10015:2019 ISO ، استانداردی است که بر فرایندهای حوزه مدیریت شایستگی و توسعه کارکنان می پردازد ، دریافت این گواهینامه در ادامه برنامه های توسعه منابع انسانی شرکت ایران کیش صورت گرفته است. اخذ استاندارد مذکور بیانگر اثربخشی توسعه منابع انسانی شرکت ایران کیش است

۴۳ درصد رشد سود خالص نسبت به پیش‌بینی ۹ ماهه در ایران کیش


شرکت کارت اعتباری ایران کیش در صورت‌های مالی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰، ۴۳ درصد رشد سود خالص نسبت به پیش‌بینی ۹ ماهه محقق کرد. این شرکت در صورت‌های مالی ۹ ماهه حسابرسی شده سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱،۱۳۰،۹۱۹ میلیون ریال سود خالص شناسایی کرده است.

کسب ۱۰ رتبه پایه یک از امور نظام فنی واجرائی سازمان برنامه و بودجه


ایران کیش ضمن حفظ جایگاه قبلی خود به لحاظ گواهینامه رتبه‌بندی شرکت‌های انفورماتیکی برای یک دوره دوساله، موفق به ارتقاء سه رشته دیگر به پایه یک شد به این ترتیب ایران کیش درحال حاضر با کسب ۱۰ رتبه پایه یک به عنوان برترین شرکت پرداخت در این زمینه شناخته می شود.
این شرکت ضمن حفظ رتبه ۱ خود در ۷ رشته پیشین در سه رشته مشاوره و نظارت بر طرح‌های انفورماتیک، خدمات شبکه‌های اطلاع‌رسانی Providers و سیستم‌های ویژه نیز توانست رتبه قبلی خود را به رتبه یک دراین رشته‌ها ارتقاء دهد.

سال ۱۴۰۰


رونمایی از پلتفرم يكپارچه MPG


در نمایشگاه اینوتکس، اولين پلتفرم يكپارچه mpg ايران كيش معرفی شد.

افزایش سرمایه ۱۶۹ درصدی


سهامداران شرکت کارت اعتباری ایران کیش در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت با افزایش ۱۶۹ درصدی سرمایه از مبلغ ۲ هزار وششصد میلیارد ریال به مبلغ ۷ هزار میلیارد ریال طی دو مرحله موافقت کردند.

اخذ استاندارد ISO9001:2015 ISO 10015:2019


ایران کیش در راستای ارتقای سیستم‌های مدیریت کیفیت و مدیریت شایستگی کارکنان و دستیابی به اهداف تعیین شده در خط مشی شركت، اقدام به استقرار و پیاده‌سازی استاندارد ISO9001:2015 و ISO10015:2019 و موفق به دریافت این گواهینامه ها شد .
شركت ايران كيش، مميزي گواهینامه استاندارد 10015 با ویرایش سال ٢٠١٩ را كه نسبت به ويرايش سال ١٩٩٩ تغييرات بنيادين و از مدیریت آموزش به مدیریت شایستگی تغییر عنوان و محتوا داشــته، با موفقيت سپری كرد.
ایران کیش یکی از اولین شرکت های ایرانی اســت که برای پیاده سازی و استقرار این استاندارد با این ویرایش اقدام و گواهينامه آن را دریافت کرده است.

احراز هویت غیر حضوری در اپلیکیشن زمرد بانک تجارت


احراز هویت غیر حضوری در اپلیکیشن زمرد بانک تجارت با دقت بیش از 99 درصد از سوی ایران کیش طراحی شد. افراد می توانند به این اپلیکیشن مراجعه کرده و افتتاح حساب انجام دهند. کارت های ثبت شده در سامانه زمرد، به محل اعلامی در خواست دهنده تحویل داده می شود صفر تا صد امور این کار غیر حضوری است.دو موضوع افتتاح حساب غیر حضوری و توثیق سهام عدالت از ویژگی های اپلیکیشن زمرد بانک تجارت است.در این اپلیکیشن هم امکان افتتاح حساب غیر حضوری ایجاد شده و هم کارت مرابحه صادر می شود .همچنین افراد برای توثیق سهام عدالت زمانی که به "زمرد" مراجعه می کنند و در خواست توثیق سهام عدالت می دهند، درخواست توسط ایران کیش ثبت میشود، از مسیر ارتباطی با سمات - شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار - موارد مورد نیاز بررسی می شوند. پاسخ از سمات دریافت و به بانک تجارت اعلام وضعیت و مبلغ کارت مرابحه برای متقاضیان واریز شده و کارت توسط شرکت پست تحویل داده خواهد شد.لازم به ذکر است که به زودی بسیاری از خدمات بانک تجارت به این اپلیکیشن اضافه می شود و این زیست بوم را گسترده تر می کند.

CLOSED LOOP * ایساکو


سازمان ها با کارت های نقدی، بن کارت، یا کارت های اعتباری مجازی با ویژگی ها و مزایای متفاوت و اختصاصی در قالب خرید اقساطی، تخفیف و اعتبارو... که از دستگاه های ایران کیش مشخص شده در قالب closed loop می توانند برای جامعه مورد نظر خود امکانات مختلفی فراهم کنند. همکاری ایران کیش با ایساکو کارت نمونه ای از آن است که چند هزار پایانه در فروشگاه های ویژه ایساکو در سراسر کشور و ده ها هزار کارت برای این نهاد در قالب closed loop این امکان را ایجاد کرده است .

رونمایی از پرداخت مبتنی بر استاندارد EMV بااستفاده از قابلیت NFC بانک صادرات


رونمایی از عملیات پرداخت غیرتماسی مبتنی بر استاندارد EMV با استفاده از قابلیت NFC با حضور نمایندگان بانک، هلدینگ صاد، شرکت کارت اعتباری ایران کیش و بانک مرکزی انجام شد.

محصولات جدید ایران کیش و سیمرغ در تفاهمنامه اتکا و بانک تجارت


انواع پرداخت های ایران کیش از طریق کیو آر کد با استفاده از دستگاه های این شرکت، ماشین حساب و اپلیکیشن پات لایف، پرداخت غیر تماسی NFC ، کیف پول مولتی ولت ، PC POS GPRS در مراسم تفاهمنامه نمایش داده شد . همچنین کیف پول آفلاین سیمرغ تجارت که دستگاه های ایران کیش نیز قابلیت خوانش آن ها را دارد معرفی شد.

رشد شاخص اثربخشی ورتبه اول کاهش خطای پذیرندگی


ایران کیش در شاخص ضریب اثربخشی ابزارهای کارتخوان فروشگاهی در مقایسه با مدت مشابه رشد داشته است. همچنین این شرکت در کنار رشد در شاخص اثربخشی کارتخوان های فروشگاهی، در کاهش خطای پذیرندگی در ماه شهریور بهترین جایگاه در میزان کاهش خطای پذیرندگی شرکت های پرداخت را به دست آورد.

شارژ بیمه و بیمه موبایل تجارت نو روی بسترهای ایران کیش


محصول شارژ بیمه و بیمه موبایل بیمه تجارت نو با همکاری ایران کیش و پات لایف رونمایی شد. خرید این سرویس ها از طریق USSD ایران کیش میسر است.

صعود سه پله‌ای در رنکینگ جهانی


شرکت کارت اعتباری ایران کیش در آخرین گزارش نیلسون ریپورت صعود سه پله ای در میان ۱۵۰ شرکت پرداخت و پذیرنده جهان داشت. ایران کیش دراین رنکینگ با سه پله ارتقا از رده سی و سوم به رده سی ام برترین شرکت پرداخت و پذیرنده جهان صعود کرد.

شرکت ملی پخش فراورده های نفتی


ایران کیش در مناقصه سرویس، نگهداری، پشتیبانی و تعمیرات تجهیزات سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران انتخاب شد. درمناقصه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی که با عنوان "عملیات سرویس، نگهدای، پشتیبانی و تعمیرات سخت افزار و نرم افزار های مرتبط با تجهیزات پایانه های سامانه های هوشمند سوخت" برگزار شد، ایران کیش توانست با برنده شدن در این مناقصه، مسئولیت تعمیرات و نگهداری پایانه های سامانه ی هوشمند سوخت را برعهده بگیرد.

بیشترین سهم ابزار تراکنش دار اینترنتی دراختیار ایران کیش


ایران کیش بیشترین سهم ابزار تراکنش دار اینترنتی را در بولتن آذرماه به خود اختصاص داد. طبق گزارش شاپرک، شرکت کارت اعتباری ایران کیش در شاخص " سهم شرکت پرداخت از تعداد هریک از ابزارهای پذیرش تراکنش دار اینترنتی" دارای رتبه اول و در شاخص "سهم شرکت پرداخت از تعداد هر یک از ابزارهای پذیرش فعال سیستمی اینترنتی" دارای رتبه دوم در بین شرکت های پرداخت کشور است.

راه‌اندازی کیف پول ترمه


سیستم پذیرش کیف پول اعتباری ترمه اپلیکیشن زمرد بانک تجارت، در فروشگاه رفاه عملیاتی شد. دراین روش پرداخت اعتباری، افراد توسط سازمان ها با حد اعتباری مشخص به بانک تجارت و سپس ایران کیش معرفی می شوند و از طریق اپلیکیشن زمرد، کاربران معرفی شده می توانند برای دریافت اعتبار و تسهیلات ثبت نام کنند. در اپلیکیشن زمرد افراد بعد از تشکیل پروفایل دیجیتال و احراز هویت تصویری برای ثبت نام اعتبار اقدام کرده، فرم های مربوطه امضا ، شرایط را پذیرفته و کیف پول ترمه اعتباری آن ها به میزان مشخص شده از سوی سازمان مربوطه شارژ خواهد شد و سپس از طریق پایانه های پذیرشگر ترمه اعتباری، می توانند اقدام به خرید کنند.
مجموع خریدهای انجام شده از زمان شارژ کیف پول تا تاریخ مشخص، به عنوان تسهیلات از طریق سیستم تسهیلاتی ترمه در اختیار دارنده اعتبار- از نوع مرابحه- تعلق خواهد گرفت . گفتنی است در اپلیکیشن زمرد امکان مشاهده اقساط این سیستم تسهیلاتی وجود دارد، خریدهای انجام شده به صورت اقساطی از طریق دارنده، پرداخت -کسر- می شود اما دارنده از مبلغ تسهیلاتی که برای آن ها واریز شده است با پذیرنده یکجا تسویه حساب خواهد کرد.
سیستم ترمه در واقع پرداخت نقدی در یکجا برای پذیرنده (فروشنده ) و قسطی برای دارنده ترمه اعتباری را فراهم کرده است.
لازم به ذکر است بعد از توافقات سازمان ها با بانک تجارت، تمام اقدامات این سیستم اعم از احراز هویت، تشکیل پروفایل دیجیتال و حتی پرداخت تسهیلات به صورت آنلاین و در لحظه، از طریق اپلیکیشن زمرد بدون نیاز به مراجعه به شعبه و حضور فیزیکی افراد صورت می گیرد.

موفقیت محصول پرداخت روی پمپ


محصول پرداخت روی پمپ ، در جایگاه های سوخت بنزین با موفقیت راه اندازی شد. دراین آزمایش پمپ بنزین سوپر که به سامانه سوخت و سیستم پرداخت ایران کیش متصل هستند امکان پرداخت و سوختگیری در یکجا را برای مردم فراهم کردند. کلیه عملیات روی یک دستگاه انجام شده ، کارت سوخت داخل آن قرار گرفته و پرداخت نیز از همان طریق صورت می گیرد. از این طریق دیگر برای پرداخت الکترونیکی نیازی به کشیدن کارت از کیوسک پرداخت به طور جداگانه نیست و تمامی عملیات یکجا انجام می شود.